USA vzpírání vyhlašuje výroční ceny za rok 2016

3146
Yurchik Ogurchik

V pátek 6. ledna USA Weightlifting (USAW) oznámili své výroční ceny pro rok 2016, které oceňují trenéry a sportovce (různých věkových skupin) za významné výkony po celý rok. Všichni nominovaní byli nominováni předsedy jejich místního výboru pro vzpírání (LWC) v jejich regionu země a hlasovali pro ně správní rada USAW - kromě tří z deseti oznámených cen. Příjemci obdrží svá ocenění na slavnostním ceremoniálu letos v květnu v Chicagu na národním mistrovství USAW.

Podívejte se na úplné oznámení USA Vzpírání zde; níže jsme také poskytli shrnutí jednotlivých ocenění a příjemců.

Fotografie zveřejněná USA Weightlifting (@usa_weightlifting) dne

Cena Mabel Rader za mimořádný přínos k vzpírání žen - Sarah Robles (Team Houston - Desert Hot Springs, CA)

Robles ukončila šestnáctileté sucho amerických vzpěračů vítězstvím na olympijských medailích, když letos v létě šla na olympijských hrách šest za šest a získala bronzovou medaili v kategorii 75 + KG. Dvojnásobná olympionička zvítězila také v dubnovém testu v Riu, kde zvítězila nad atlety z Jižní Ameriky a Asie.

Cena Anthonyho Terlazza pro vynikajícího vrcholového sportovce - Kendrick Farris (LSU Shreveport - Shreveport, LA)

Farris, který se na letních olympijských hrách v Brazílii umístil na 11. místě, měl v USA nejvyšší ročník soutěže jakéhokoli vzpěrače mužů v USA. Kromě toho, že se kvalifikoval jako jediný americký olympionik - jeho třetí cesta na olympijské hry -, byl také zlatým medailistou na panamerických šampionátech. V loňském květnu zvítězil na národním mistrovství USA v Salt Lake City, kde získal celkem 377 kg (829 liber) za nový americký rekord v kategorii 94 kg.

Cena Tary Nottové za vynikající vrcholovou atletku - Morghan King (Nepřipojeno - Seattle, WA)

King, která se kvalifikovala na své první olympijské hry v roce 2016, získala toto ocenění tím, že v Brazílii skončila na 6. místě v kategorii 48KG, kde zvedla 83KG (183lb) ve vytržení, které ve výtahu vytvořilo nový americký rekord. Předchozí rekord ve skutečnosti držela olympijská vítězka z roku 2000 Tara Nottová a byla stanovena před 16 lety.

Cena Rudyho Sabla za vynikajícího juniorského sportovce - CJ Cummings (Team Savannah - Beaufort, SC)

Cummings, prostě, měl za nejlepší rok jakýkoli americký vzpěrač za docela dlouhou dobu. Není spokojeno s tím, že jednoduše nastaví první světový rekord pro každého amerického muže od roku 1970 - což udělal na červnovém mistrovství světa s 180 kg (396 liber) Clean & Jerk - Cummings znovu nastavil světový rekord zvednutím 182 kg (400 liber) v říjnu. Po cestě vyhrál mistrovství světa mládeže a juniorů spolu s téměř každou další soutěží, v níž soutěžil po celý rok.

Cena Jacka Hughese za vynikající juniorskou atletku - Hayley Reichardt (Garage Strength - Leesport, PA)

Reichardtová získala vůbec první medaili pro Američanku na mistrovství světa mládeže v roce 2016, když dosáhla celkem 152 kg (334 liber), aby získala bronzovou medaili v kategorii 48 kg. V únoru letošního roku úspěšně provedla všech šest svých pokusů o nové americké a juniorské americké rekordy, zakončila rok ziskem bronzové medaile na American Open a prodloužením svých mladých amerických rekordů,

Cena Gordona Andrewse za mimořádný přínos k vzpírání mužů - Dr Kyle Pierce (LSU Shreveport - Shreveport, LA)

The Gayle Hatch Coaching Award for Coach of the Year (Male) - Dr Kyle Pierce (LSU Shreveport - Shreveport, LA)

Dr. Kyle Pierce je držitelem dvou prestižních ocenění, protože byl oceněn za vynikající zásluhy o vzpírání mužů a trénink mužského sportovce. Jako přispěvatel do sportu vzpírání nosil Pierce mnoho klobouků. Po mnoho let byl hlavním trenérem a ředitelem High Performance Center na Louisianské státní univerzitě - Shreveport. Během této doby byl ředitelem mnoha národních akcí pro USAW a v jeho zařízení se konalo několik akcí Panamerického mistrovství. V posledních několika letech pracuje jako kouč, poradce a konzultant pro africkou zemi Ghana, kde pracují na budování programu. Působí v několika výborech Mezinárodní federace vzpírání (IWF) zaměřených na koučování a technické aspekty, stejně jako v představenstvu Panamerické federace vzpírání (PAWF).

Cenu Gayle Hatch Award uděluje trenér špičkového sportovce na mistrovství světa nebo olympijských hrách v době konání soutěže, kterým byl minulý rok Kendrick Farris. Kromě toho trénoval a rozvíjel mnoho sportovců, kteří během své kariéry soutěžili na mezinárodní úrovni. V posledních letech se Zach Schluender (105 + KG) umístil na mistrovství světa 2011 na 29. místě a Erin Andica (rozená Wallace) (75 KG) na 18. místě; na mistrovství světa 2010.

Gayle Hatch Coaching Award pro trenéra roku (žena) - Shahin Nasirinia (Nepřipojeno - Scottsdale, AZ)

Cenu Gayle Hatch Award uděluje trenér špičkového sportovce na mistrovství světa nebo olympijských hrách v době konání soutěže, kterým byl v loňském roce Morghan King. Jako současný trenér rekordu v Kingu s ní spolupracuje v uplynulém roce, když šla z 23. místa na mistrovství světa 2015 do 6. na olympijských hrách a dosáhla amerického rekordu. Sám Nasirinia je bývalý mistr světa v rodné zemi Írán a mnoho let trénoval Alexa Lee, který je držitelem amerického rekordu. Pracoval také s vrcholovými atlety z Íránu a Mexika.

Cena Larryho Barnholtha za vynikající koučování - Dane Miller (Garage Strength - Leesport, PA)

Fotografie zveřejněná společností Garage Strength (@garagestrength) dne

Miller, bývalý golfista na Penn State University a relativně nový trenér ve vzpírání, za svou krátkou dobu vyprodukoval značný počet začínajících sportovců. Minulý rok trénoval Jacoba Horsta, aby vyhrál národní mistrovství USA, a působil jako trenér na mistrovství světa mládeže IWF v Penangu v Malajsii, kde měl tým USA rekordní výkon. Dva ze sportovců, které trénuje, se osobně kvalifikovali do týmu; Hayley Reichardtová, která získala bronzovou medaili, a Dale Loch.

Cena Hoffman za vynikající výkon LWC - Pacifická asociace vzpírání (PWA)

Toto ocenění je bodový systém založený na výsledcích mezinárodních setkání a domácích medailistů. PWA zažil skvělý rok a kvalifikoval sportovce do každého mezinárodního týmu kromě olympijských her; zvýrazněno 2. místem Donovana Forda na Panamerických mistrovstvích. Kromě toho Megan Seegert a Wes Kitts mimo jiné vydali americké rekordy pro LWC.

Doporučený obrázek: @USA_Weightlifting na Instagramu