Kolektivní vítěz Masters Jody Clements říká, že Fitness je jen jeden kus CrossFitu

1362
Joseph Hudson

2015: To bylo naposledy, kdy se 55letý Jody Clements kvalifikoval na CrossFit Games. V mužské 50-54leté divizi se umístil na 18. místě.

Následující rok měl v kvalifikaci jednu špatnou událost, která ho vyřadila ze sváru. V roce 2017 seděl kvůli zranění a poté se přiblížil v letech 2018 i 2019, ale stále nemohl stisknout spoušť.

Letos zestárl do divize 55–59 let a řekl: „Věděl jsem, že to bude můj rok.“

Bylo to: Clements vyhrál soutěž Open a poté se umístil na třetím místě v online kvalifikaci, čímž si snadno zajistil svůj druhý výlet na CrossFit Games.

"Byl jsem pěkně načerpán," řekl.

Neměl však moc času na oslavu, protože CrossFit brzy oznámil, že mistrovská soutěž bude letos na hrách zrušena kvůli COVID-10. Clements připouští, že to bylo zklamáním.

"Věděl jsem, že 55 let bude moje nejlepší šance na to, protože jsem nejmladší věk v divizi, a všechno šlo přesně tak, jak jsem doufal, že to bude. A pak hned poté, co jsem dostal oznámení, které říká: „Hej, dostal ses do her,“ zjistil jsem, že jsou zrušeny. Poté, co jsem pracoval pět let, abych se vrátil, to bylo docela zničující, “řekl.

Ale když se dozvěděl o kolektivní soutěži Masters, která se konala o víkendu 21. srpna, přeorientoval se a zaměřil se na stupně vítězů.

O čtyři dny a 10 tréninků později se Clements stal celkovým vítězem a připustil, že je „vykoupením“, že nemůže soutěžit na CrossFit Games.

Ačkoli to bylo vzrušující vyhrát, Clements je přesvědčen, že přátelé, které si získal během let soutěží, jsou pro něj důležitější než cokoli jiného.

"V 55 letech je moje filozofie, že jen málo lidí se stará o to, co může 55letý ve fitness dělat, kromě všech ostatních 55letých," řekl se smíchem. "Takže o to vlastně nejde.".“

A dodal: „Přátelil jsem se s kluky z celé země. Scházíme se, abychom soutěžili, a také jsme neustále v kontaktu prostřednictvím Facebooku a textových zpráv. Jsem stále v kontaktu s kluky, které jsem potkal v roce 2015. Mluvíme pořád. CrossFit je pro mě mnohem méně o soutěžení a více o kamarádství.“

5 otázek s Jody Clements

Jak dlouho plánujete soutěžit?

Clements: Víte, na každou soutěž se ptám sám sebe. Minulý víkend jsem měl rozhovor s kluky a zeptal jsem se, jestli někdy uvažují o tom, že by to byla jejich poslední soutěž, a všichni jsme si říkali: „Jo, každý rok to říkám.„Ale pak se všichni rok co rok přihlašujeme.

Co se vám líbí na soutěžení?

Clements: No, jsem konkurent ve všem, co dělám, ať už je to desková hra nebo badminton. Vždy jsem miloval soutěž. Také jsem byl ředitelem školy a dozorcem a rád překonávám jiné školy. Je to tak, jak jsem byl stvořen.

Byl váš trénink silně ovlivněn během výšky COVID na jaře, když byly tělocvičny zavřené?

Clements: Stále jsem cvičil venku a mám domácí posilovnu, takže většinu tréninku jsem dělal doma s manželkou. Cvičíme společně. Ale bylo nám umožněno docela rychle se vrátit do posilovny a trénovat venku. Byli jsme zavřeni jen několik týdnů, takže nás to příliš neovlivnilo.

Jaké bylo Masters Collective ve srovnání s hrami?

Clements: Víte, celkově si myslím, že konkurence byla lepší. Měli jsme čtyři dny na soutěž, místo pouhých tří na hrách, což bylo skvělé, a CJ Martin vyrobil WOD a byly skvělé.

Jak jste se dostali k CrossFitu?

Clements: Celý život jsem sportovec. Na vysoké škole jsem byl překážkář a dělal desetiboj. Poté jsem promoval v roce 1989 a do roku 2000 jsem nic moc nedělal ... V době, kdy mi bylo 37 let, jsem měl nadváhu a vysoký krevní tlak. Tehdy jsem se rozhodl, že musím něco udělat. Začal jsem běhat a dělal jsem to několik let, a pak mě v roce 2013 přítel požádal, abych přišel a udělal s ním CrossFit trénink ... Tehdy jsem ani nevěděl, co je Open, ale přihlásil jsem se k prvnímu v roce 2014 a nebyl jsem zdaleka takovým typem sportovce typu Games. Ale do roku 2015 jsem se ocitl v top 20.

Když jsem založil CrossFit, procházel jsem v životě obdobím, kdy můj otec měl rakovinu a můj bratr byl zavražděn a CrossFit se stal mým uzdravením. Naučil jsem se přes CrossFit, jak zacházet s věcmi, když jsou mimo vaši zónu pohodlí, a dávat dobré věci do vašeho těla. Obě tyto věci se vztahují také k mé křesťanské víře: Vkládejte do mysli a těla správné věci, takže opravdu zjistím, že CrossFit pomáhá připravit mé tělo fyzicky, ale i duchovně.