Fraser a Toomey vyhrají 1. fázi 2020 her CrossFit

1608
Lesley Flynn

Je to oficiální, Mat Fraser a Tia-Clair Toomey vyhráli 1. etapu CrossFit Games. Toomey, Fraser a ostatní kvalifikace překonali mentální výzvu virtuální konkurence a zlověstných tréninků, jako je Nasty Nancy, o šanci v říjnovém týdnu soutěžit o titul Fittest on Earth a každý o 300 000 $ v Aromas v Kalifornii 19-25.

[Související: 2020 CrossFit Games Výsledky a žebříček]

Finalisté 2020 CrossFit Games

Ačkoli Fraser a Toomey zůstali po celý víkend na jednom místě, pravidelně se střídala místa 2-5. Tady je kdo se připojí k panujícímu Fittestu na Zemi na Ranči.

Strašné výsledky Annie

Toto cvičení začíná 150 opakováními dvojitých a GHD sedů, následovaných sestupným opakovacím schématem 5-4-3-2-1 s relativně těžkými očisty. Fraser vyhrál v mužské divizi docela snadno, což není šok. To bylo původně hlásil CrossFit HQ, že Kara Saunders vyhrál tuto událost pro ženy. Po další kontrole a časové korekci je však vítězem události Tia-Clair Toomey.

Ošklivé výsledky Nancy

To se ukázalo být jedním z nejnáročnějších tréninků. Kvůli opakovaným problémům se zády, David Shorunke odstoupil z her po události 5.

Volně stojící výsledky držení stojky

Katrín Tanja Davíðsdóttir, aby uzavřela svůj dominantní výkon v bloku tři, učinila obrovské prohlášení tím, že držela volně stojící stojku o 41 sekund delší než druhá, Kari Pearce.

Pánská divize

Fraser letos dokázal, že je téměř nezastavitelný, vyhrál události 1, 3, 5 a 7 a umístil se na druhém místě v samostatném držení stojky. Ačkoli druhý Noah Ohlsen postavil se obdivuhodně do boje, táhl Frasera o 168 bodů (ne, to není překlep). K překvapení většiny všech, 21letý Justin Medeiros se umístil na třetím místě poté, co obsadil druhé místo v Nasty Nancy a čtvrté místo v Awful Annie.

Fraser odešel s Nasty Nancy, událostí, při které atleti absolvovali pět kol běhu na 500 metrů, 15 nadzemních dřepů a 15 burpees čelících baru. Kdo je však překvapený? Američan rozdrtil každé ztvárnění tradičních WODů a porazil finalisty Friendly Fran, Damn Diane a Nasty Nancy o 47, 12 a 16 sekund. Přestože Chandler Smith obsadil třetí místo v Damn Diane s časem 18:43, minul top pět o dva body. Samuel Kwant a Jeffrey Adler si zajistili čtvrté a páté místo se ziskem 449 a 420 bodů.

Dámská divize

Katrín Tanja Davíðsdóttir si v první polovině druhého dne vybojovala vážnou půdu tím, že vyhrála Nasty Nancy a volně stojící držení stojky. Skončila sedmá v Awful Annie, ale přesto si dokázala zajistit celkové čtvrté místo a výlet na The Ranch. Připojí se k ní Toomey, vedoucí divize, Brooke Wellsová na druhém místě, Haley Adamsová na třetím místě a Kari Pearceová zaokrouhlí pět nejlepších. Pearce právě snížil na Norku Kristin Holte o dva body.

Tia-Clair Toomey vyhrál Awful Annie s časem 8:01. Na pátém místě pro Awful Annie byla Ragnheiður Sara Sigmundsdóttir, která skončila celkově 21.

S laskavým svolením CrossFit

Po víkendu plném zážitků bylo určeno pět nejlepších finalistů her. Nyní je na sportovcích, aby se vzpamatovali, přeskupili a připravili se na osobní soutěž o určení nejvhodnějšího na Zemi.

Doporučené kredity obrázků, zleva doprava: @katrintanja na IG; @nohlsen na IG; CrossFit (Toomey & Fraser); @brookewellss na IG; justin_medeiros34 na IG