Rekapitulace 7. mistrovství světa IWF 7. den

3271
Michael Shaw

Sedmý den mistrovství světa ve vzpírání 2019, který právě skončil v Pattayi v Thajsku, a relace 96 kg A byla jednou z nejlepších celkových relací v nedávné historii.

Když jsme vyrazili do soutěže o hmotnosti 96 kg A, věděli jsme, že to bude vzrušující na základě některých z největších jmen v olympijském vzpírání, které se do soutěže přihlásily. Některá z těchto jmen byla zahrnuta,

• Ilya Ilyin z Kazachstánu
  • Kianoush Rostami z Íránu
  • Tian Tao z Číny
  • Jhonatan Rivas of Columbia
  • Boady Santavy z Kanady
  • Fares Elbakh, také známý jako Meso Hassona z Kataru

Nalaďte se a sledujte živě akci na mistrovství světa IWF ve vzpírání 2019!

Muži, celkem 96 kg, medailisté:

• Zlato - Tian Tao (CHN) 410 kg
  • Stříbro - Fares Elbakh (QAT) 402KG
  • Bronz - Anton Pliesnoi (GEO) 394KG

Chytlavá část relace 96 kg A přinesla drama, které změnilo celý průběh soutěže. Zbývala jen hrstka sportovců, Tao otevřel se 175 kg. Při prvním a druhém pokusu ztratil váhu. Podobně jako jeho výkon na olympijských hrách 2016 však vyskočil na 180 kg a byl úspěšný při svém třetím pokusu o udržení v soutěži.

Po Tao byl Rostami povolán na platformu k pokusu o otevření 180 kg. Byl posledním sportovcem, který se zúčastnil soutěže, a proto předtím došlo ke změnám v prohlášení o hmotnosti od jiných sportovců, kteří již podnikli pokusy. Před nástupem na plošinu se zdálo, že z úřadujícího personálu panuje zmatek, zdálo se, že Rostami je připraven podniknout svůj první pokus, ale byl povolán jiný sportovec. Zdálo se, že toto čekací období ochladilo jakoukoli dynamiku, kterou měl Rostami, a nebyl schopen dokončit úspěšný výtah. Po své třetí chybě a vyřazení ze soutěže zařval na členy poroty arabštinou.

Zmeškané pokusy Taa a Rostamiho otevřely dveře relativně neznámému, Antonovi Pliesnoiovi z Gruzie. Získal zlatou medaili ve vytržení s 181 kg, těsně předčil Tao, který dokázal zvednout 180 kg za stříbrnou medaili. Zatímco kolumbijská Rivas zvedla 179 kg, aby získala bronz ve vytržení.

Instagramová fotka z příběhu: ibrahimmezyn

Ve hře Clean & Jerk se to změnilo ve dvoučlenný závod o šampionát mezi Tao a Elbakh. S jedním pokusem jít za každého sportovce měl Elbakh náskok čtyř kilogramů před Tao. Elbakh šel na 230 kg na svůj třetí pokus, ale na blbec přišel jen krátce. Tao poté volal po 230 kg a snadno dosáhl stejné hmotnosti, která je jen jeden kilogram pod jeho současným světovým rekordem.

Kazašský Ilya Illin dokončil závod na celkově 13. místě. Na třech ze svých šesti pokusů byl úspěšný a skončil s celkovým součtem 363 kg. Tým Kanady byl na relaci A zastoupen stříbrným medailistou z Panamerických her 2019 Boady Santavy, který zdvihl celkem 380 kg a skončil celkově na 6. místě. Tým USA v této velké váhové třídě reprezentoval Jason Bonnick, který dosáhl celkové hmotnosti 347 kg a skončil na 25. místě, spolu s Nathanem Damronem, který dosáhl celkové hmotnosti 352 kg a skončil na 20. místě.

Celkové medailistky 76 kg žen:

• Zlato - Jong Sim Rim (PRK) 276KG
  • Stříbro - Wangli Zhang (CHN) 271 KG
  • Bronz - Neisi Dajomes (ECU) 245 KG

Medaile byly uděleny také v kategorii žen do 76 kg, kde Jong Sim Rim vyhrála svůj třetí světový šampionát. Skončila s celkovou hmotností 276 kg. Celkové stříbro získala její čínská Wangli Zhang, která byla na loňské akci šampionkou. Bronzovou medaili získal panamerický šampion 2019 Ekvádor Neisi Dajomes. Její celková hmotnost 245 kg se však shodovala s hmotností mexické Aremi Fuentesové, protože ji dosáhla jako první; získala vyšší umístění

Kristel Ngarlem z týmu Kanady úspěšně zvedla čtyři ze svých šesti pokusů a skončila celkově na devátém místě s celkovou hmotností 230 kg.

Tým USA pokračuje ve své soutěži zítra, ve středu 25. září, kdy olympionička 2016 Jenny Arthur soutěží v 5:55 (CST) v relaci 81 KG A.