Tia-Clair Toomey se zapíše do historie, kdo ji může vyzvat ve vůni?

3080
Thomas Jones

Tia-Clair Toomey se již zapsala do historie na hrách Reebok CrossFit 2020 a konkurence ještě neskončila. Trojnásobná obhájkyně titulu vyhrála první TŘI závody s přesvědčivými finiši na cestě ke čtyřem vítězstvím (nad sedmi závody) během 1. etapy.

Zatímco body pro 5 nejlepších žen a 5 nejlepších mužů se resetují před finále v Aromas v Kalifornii, australský sportovec je jednoznačně nejoblíbenějším hráčem do závěrečné fáze soutěže.

Rozebrali jsme její dominantní výkon během 1. etapy spolu s tím, kdo by ji mohl potenciálně napadnout v Kalifornii (a na jaké typy událostí). Dozvídáme se také od mnohonásobné konkurentky CrossFit Games Pip Malone, která nám dává myšlenky na tréninkové myšlení a výhody Tia.

Finálový výkon Tia-Claira Toomeyho

Všechny oči se upíraly na Toomey, protože mnoho špičkových sportovců a odborníků předpovídalo, že v roce 2020 získá její čtvrtý titul.

První událost - 2007 Reloaded

Za čas:

• Řada 1500 metrů

Pak pět kol:

• 10 barů svalů
  • 7 od hlavy po ramena - 145 liber

Toomey se shodovala s očekáváními v případě události jedna a pak v některých. Na začátku akce udávala tempo a ujala se vedení, kterého se nikdy nevzdala. Haley Adams předvedla působivý výkon na druhém místě a to bylo vlastně její tempo, kterým Toomey měřila, kolik odpočinku je třeba vzít do zadní poloviny akce.

To, co Toomey oddělovalo tempo od pole, byly její tekuté svaly, které neztrácely žádnou energii. Únava ji na konci dohnala, protože se jí nepodařilo opakovat její poslední opakování události, ale měla spoustu času na zotavení a uzavření. Pohodlné první místo dává Toomey rané impuls na cestě ke čtvrtému titulu CrossFit Games.

Druhá událost - Sprint s pytlem na kukuřici

Za čas:

320 metrů dlouhý sprint s kukuřičným pytlem - 30 liber

Toomey se ujal vedení téměř okamžitě a udržoval ho po celou dobu akce. Skórovala ji výhra druhé události her s časem 3:05.55. Toomey byla během prvních dvou událostí dokonalá a na její cestě se brzy ujala čtvrtého titulu CrossFit Games.

Událost třetí - CrossFit celkem

Pro celkové zatížení:

1-rep-max zadní dřep
1-rep-max lis na rameno
1-rep-max mrtvý tah

Obhájkyně titulu s ní pokračovala ve svém nepoškozeném finále třetí po sobě jdoucí výhra her. Byla to těžce bojovaná bitva proti Wellsové, která donutila Toomey poslat masivní mrtvý tah na její poslední pokus o vítězství. Toomeyho celkem 890 liber bylo o šest více než Wells a nasbíral dalších 100 bodů. Tady byly výtahy Toomey:

• Squat - 335 liber
  • Ramenní lis - 140 liber
  • Mrtvý tah - 415 liber

Událost čtyři - sprint na stojce

Za čas:

100 metrů chůze

To je místo, kde skončila vítězná série událostí Toomey's Finals, protože bylo zřejmé, že procházka stojkou byla její slabostí. Vzala poslední místo s časem 2:05.67, což bylo 44 sekund za vítězným časem Wellse 1.21.22.

Událost pět - Ranč Loop

Běh po 3 míle ± kurzu různým terénem

Toomey vedl ženskou divizi první polovinou smyčky na ranči a nejdříve překročil to, co bylo původně považováno za cílovou čáru. V trestuhodném otočení celého druhého kola však Toomey klesl o několik míst, aby dokončil závěrečnou událost prvního dne v třetí místo.

Šestá událost - Toes-To-Bar / Lunge

30-20-10 opakování pro čas:
Prsty až k baru
Výpad Kettlebell (yardů) - 24-kilogramové kettlebells

Toomey začal den dva vítězstvím pomocí její rychlosti v úderech kettlebell. Porazila dokázal vyrazit Davíðsdóttir, který přišel v těsné vteřině.

Ženy 175-180-185 liber

Tato událost proběhla mimořádně rychle a to díky Toomeymu, který tak rychle zavřel dveře na poli. Rychle prorazila všemi třemi útržky, aby zvedla a druhé vítězství druhý den.

Osmá událost - opakovač kol

10 kol:
Sprint na kole 440 metrů
Jedno beznohé lano - 15 stop

Toomey byl v tomto případě velmi rychlý, zejména při šplhání po laně, a nikdy se nevzdal vedení. Událost uzavřela v oficiálním čase 14:37.51 a vyhrát - její třetí v řadě druhý den.

Událost devět - Happy Star

Čtyři kola:

200 až 300 metrů dlouhý běh do kopce

5-7-9-11 opakování:

• Burpee
  • Thruster - 95-105-110-115 liber

Tvůrcem rozdílů pro Toomey v tomto případě bylo tempo, ve kterém prováděla trysky. Během každé série musela dělat méně přestávek než její protějšky a to se vyplatilo s vyhrajte a dokončete postup druhý den.