Mat Fraser a Sam Briggs vyhráli mistrovství Dubaje CrossFit®, kvalifikace pro hry 2019

4186
Yurchik Ogurchik

Pro jednoho sportovce to byl další důkaz dominance, který zahájil další sezónu s dostatečným předstihem před konkurencí. Pro jiného to byl návrat do formy po sezóně tlumené zraněním. A nakonec dva CrossFit Games Individual Champions (a známý tým) vyrazili své lístky na CrossFit Games 2019 vítězstvím v dubajském šampionátu CrossFit: Mat Fraser a Samantha Briggs.

V první soutěži v rámci nového kvalifikačního systému CrossFit Games vystupoval Fraser tak, jak si ho fanoušci pamatovali z minulé sezóny, a získal tak počet vítězství v závodech, když si zajistil své místo v hrách zhruba osm měsíců před zahájením této soutěže. Jak uvedl oficiální tým sociálních médií v Dubaji CrossFit Championships:

Matův výkon na dubajském šampionátu CrossFit 2018 nebyl nic pozoruhodného. 6 (7) 1. místo, 1 2. místo, 8. a 9. místo mu pomohlo sedět pěkně při chůzi do posledního závodu, 102 bodů nad dalším závodníkem.

Sledování Matovy soutěže je vždy zajímavé, že ačkoli my jako diváci často bereme jako samozřejmost, že vyhraje, sám Mat nepřistupuje k ničemu jako k danému. Má plán, zaměřuje se na svůj úkol a na svou konkurenci (aniž by byl rozptylován nimi) a každý trénink provádí s přesným odhodláním.

Když vyrazil do závěrečných tréninků víkendu, Fraser - trojnásobný obhájce herních šampionů - měl svou výhru prakticky zajištěnou.

Na straně mužů skončili herní veteráni Bjorgvin Karl Gudmundsson a Willy Georges na třetím místě.

Na straně žen se rozvinul mnohem přísnější závod, jen 4 body dělily 4 nejlepší sportovce mířící do finálového závodu. Před zahájením tréninku organizátoři oznámili, že výplata závěrečné ceny akce se pro muže, ženy a týmy zvýší na 30 000 $.

Nakonec Sam Briggs jako jediná žena dokončila Událost 10, čímž zablokovala návrat na CrossFit Games, které vyhrála v roce 2013. Po operaci ramene ji v loňském roce držela mimo soutěž jednotlivců - i když soutěžila jako sportovec Masters - Briggs se vrací a pravděpodobně bude čelit poli sportovců výrazně mladších než ona. Samozřejmě to nikdy nebyl problém pro neuvěřitelně důsledného sportovce, který mnoho fanoušků zná jednoduše jako „The Engine.“

Jamie Greene a Sara Sigmundsdottir završily první tři.

V soutěži týmů si Lauren Fisher, Rasmus Andersen, Regan Huckaby a Tommy Vinas zajistily první místo pro CrossFit Invictus, který označuje 11. rovnou CrossFit Games, kde se tým z této tělocvičny kvalifikoval.

Doporučený obrázek: @ckdesigns_sa