Katrin Davidsdottir a Sean Sweeney zvítězili ve čtvrtém CrossFit Sanctional

3361
Christopher Anthony

Přes víkend se v Jižní Africe setkali sportovci CrossFit z celého světa, aby se zúčastnili soutěže Fittest In Cape Town. Soutěž Fittest In Cape Town sloužila jako čtvrtý CrossFit Sanctional a skončila v neděli známými sportovci CrossFit Games, kteří seděli na vrcholu žebříčku.

U jednotlivých žen si domů odnesla dvojnásobná šampionka CrossFit Games a šestinásobná atletka Games Katrin Davidsdottirová, a pro jednotlivci, vyhrál dvojnásobný hráč sportů Sean Sweeney, alias „CrossFit Cowboy“, jak říká na sociálních sítích. Pokud jde o nejlepší tým, v žebříčku se umístil Nizozemský tým Vondelgym ve složení Nienke Van Overveld, Jeremy Reijnders, Sigrid Koolhaas a Sven Verheul.

Davidsdottir, Sweeney a Team Vondelgym jsou nyní vázáni na CrossFit Games 2019.

Během víkendu naplněného 10 událostmi Davidsdottirová předvedla velkolepé představení a odnesla si čtyři jednotlivá vítězství v událostech a skončila v první pětce na 5 akcích. Vytrhla veteránku CrossFit Games a vzpěračku Miu Ackerlundovou o 54 bodů.

U mužů předvedl Sweeney skvělý výkon a skončil v první osmé každé události. Nastal bod, kdy Sweeney a veterán CrossFit Games Cole Sager šli tam a zpět na první místo, ačkoli Sagerovo 14. místo ve druhém závodě ho vrátilo příliš daleko, aby vyrovnalo rozpětí. Sweeneyho výkon byl silným odrazem od 22. místa, které měl na Wodapalooza Fitness Festivalu dva týdny před.

Za tři týdny bude soutěž CrossFit Strength In Depth sloužit jako pátý Sanctional a bude se konat v Londýně ve dnech 23. - 24. února. Podívejte se na celý plán sezóny CrossFit Games 2019.

Po třech sankčních soutěžích byl každý jednotlivý vítěz veteránem CrossFit Games. Podívejte se, kdo získal místo v níže uvedených hrách!