Pro finalistu CrossFit Games Samuela Kwanta je Fitness rodinnou záležitostí

890
Yurka Myrka

Atlet CrossFit Samuel Kwant se poprvé kvalifikoval do Regionals v roce 2014 poté, co mu bylo pouhých 18 let. Poté na tom rychle pracoval a dostal se na CrossFit Games ve dvaceti letech, nejmladším jednotlivci, který soutěžil v roce 2016. Kwant to udělal znovu, v roce 2017 se znovu kvalifikoval na hry a umístil se na 20. místě, ale v roce 2018 ho zranění kolena vyřadilo z hry. Kwantovi je nyní 24 let a na otevřených hrách získal tři nejlepší dvacítky na hrách a čtyři dvacet nejlepších po celém světě.

Získal také několik dalších věcí: manželku a dítě.

Sam potkal svou manželku Alyse, která vedla střední školu Cross Country. V listopadu se vzali a přivítali malého chlapce Laytona. Od té doby Kwant nesoutěžil na žádných významných událostech, ale to mu nezabránilo v tom, aby si vydělal na 4. místě v 2020 CrossFit Games Stage One.

Samuel Kwant (prostřední zadní řada) a jeho rodina. Obrázek s laskavým svolením Samuela Kwanta.

"Jsem celkově šťastný se čtvrtým.". Jsem zklamaný několika mými povrchovými úpravami, Franem a HSPU. U toho Franka jsem neměl nejlepší herní plán. Můj trenér se pokusil změnit názor a já jsem ho prostě neposlouchal, takže to je na mně, “řekl mi Kwant v telefonátu a za ním se k němu přidala jeho žena.

Sportovec CompTrain, trenér Kwant je Harry Palley, což je skvělé, protože Kwant nyní trénuje pouze doma. No, tak nějak.

"Moje domácí posilovna je vlastně domácí posilovna mých rodičů," řekl mi Kwant.

Rutina výcviku Samuela Kwanta

Každý den, s výjimkou jednoho dne, kdy trénuje na Mallard CrossFit, se Kwant sbalí a vyrazí trénovat do domu svých rodičů. Ráno se k němu připojil jeden nebo dva ze šesti Kwantových sourozenců. Pak Kwant jde domů jíst, odpočívat a zotavit se. Vrátí se v odpoledních hodinách, kde druhé kolo Kwant trénuje se svými rodiči.

"Mám šest sourozenců, takže nás je celkem sedm.". Čtyři z nich dělají CrossFit a vždy existuje někdo, kdo se mnou skočí na WOD. Později během dne je to moje máma a táta, “řekla Kwant. Kwantova manželka, Alyse, se také připojí k zábavě a přivede dítě do garáže. "Někdo ho vezme a bude ho sledovat, nebo se jen potloukal.".“

Ve skutečnosti tam byl Layton celý víkend, zatímco táta se propracoval k dalšímu pozvání na hry. Na konci víkendu se Kwant ocitl se 449 body, což je pohodlné čtvrté místo nad Jeffrey Adlerem, o 29 bodů, a získal mu výplatu 50 000 $.

Přímo tam v garáži svých rodičů se Kwant umístil na třetím místě v řadě o délce 1 000 metrů, skončil v 2:53:30 a na třetím místě v držení stojky s časem 1:32, jen tři sekundy se stydí s Matem Fraserem.

Ale Kwant tam nebyl sám. Celý víkend měl Kwant fandící sekci. Jeho rodiče, jeho sourozenci, jeho manželka a samozřejmě Layton byli venku a povzbuzovali ho.

"Alyse je vždy tam.". Je to obrovská podpora. Ať už se mnou pracuje, nebo mě jen psychicky povzbuzuje nebo mě jen podporuje, je obrovská, “řekla mi Kwant. Ale Kwant ví, že ne každý ho vidí tak, jak ho vidí jeho žena.

"Když jsem poprvé přišel na CrossFit, velká věc byla, jak mladý jsem byl.". Bylo to docela hezké, protože na nikoho to neudělalo dojem. Jste tam mladý kluk. Ve skutečnosti nebyl žádný tlak na provedení. Pokud děláte dobře, dobře. Pokud uděláte špatně, je to cokoli. A to je docela hezké, “vzpomněl si Kwant.

Ale teď, s několika lety her pod opaskem, skončila hrstka deseti nejlepších a malý chlapec na něj vzhlížel, Kwant to nevidí úplně stejně.

"Je to dobrý pocit, dostat se tam, kde jsem teď.". Teď musím vystoupit na pódium, teď se zaměřuji na to, abych se dostal na tu scénu, “řekl. "A je to. To je můj cíl. Jděte na pódium. Žádný důvod, proč bych na tom neměl být.“

• 7 od hlavy po ramena - 235 liber

V úvodní události si Kwant udržoval stabilní tempo. Nikdy se neusiloval o vedení - které po řadě neustále udržoval Mat Fraser -, ale Kwant si udržel své místo uprostřed pětičlenného vedra. Tvrdil třetí místo v prvním případě, skončil za Fraserem a Justinem Medeirosem a před Jeffrey Adlerem a Noahem Ohlsenem.

Druhá událost - Sprint s pytlem na kukuřici

Za čas:

320 metrů dlouhý sprint s kukuřičným pytlem - 50 liber

Kwant udržel svoji konzistenci naživu pro případ dvou solidním během, který vyvrcholil a druhé místo s časem 3:07.90. Byl jediným sportovcem kromě Frasera, který vyhrál sprint s kukuřičným pytelem, který se umístil mezi prvními třemi v prvních dvou závodech. Medeiros přeměnil čtvrté místo po hladkém tahu na cílové čáře od Adlera, aby se proplížil na třetí místo.

Událost třetí - CrossFit celkem

Pro celkové zatížení:

1-rep-max zadní dřep
1-rep-max lis na rameno
1-rep-max mrtvý tah

Kwant vypadal v této události velmi silně a jeho výtahy byly tak plynulé, že komentátorský tým dokonce zpochybnil, zda zvedá tak těžké, jak jen může. Nakonec přistál v čtvrté místo v případě s celkovou částkou 1196 liber:

• Squat - 460 liber
  • Ramenní lis - 207 liber
  • Mrtvý tah - 529 liber

Událost čtyři - sprint na stojce

Za čas:

100 metrů chůze

Jako nejvyšší sportovec v poli Finals byla procházka stojkou pro Kwanta poměrně vysokou objednávkou (bez slovní hříčky). Dokázal udržet stabilní tempo a skončil v 1:43.77, ale to bylo překonáno Fraserovým puchýřským, téměř nepřerušeným sprintem, taktikou Medeirosu rozbití každých asi pět yardů a sotva ho překonal Ohlsen, který dokončil pouhé čtyři sekundy dopředu. A čtvrté místo pro Kwant v případě čtvrté.

Událost pět - Ranč Loop

Běh po 3 míle ± kurzu různým terénem

To se pro Kwanta ukázalo jako obtížná událost. Brzy se dostal mezi muže do poslední pozice a nikdy se nezotavil. On skončil pátý v případě, že na konci prvního dne klesne jeho celkové postavení ze druhého na páté místo.

Šestá událost - Toes-To-Bar / Lunge

30-20-10 opakování pro čas:
Prsty až k baru
Výpad Kettlebell (yardů) - 32 kilogramů kettlebellů

Jelikož byl Kwant největším sportovcem v oboru, události kombinující cestování a váhu se pro něj ukázaly jako slabost ve srovnání s atlety s kompaktnější postavou. Byl schopen skórovat a čtvrté místo v tomto případě.

Sedmá událost - Snatch Speed ​​Triple

Za čas:

Na každé liště jeden úder

• Čtvrtfinále - 225-235-245 liber
  • Semifinále - 245-255-265 liber
  • Finále - 265-275-285 liber

Kwant si v tomto případě vybojoval třetí místo. Nejlepší ho měli jen Jeffrey Adler a Mat Fraser.

Osmá událost - opakovač kol

10 kol:

• Sprint na kole 440 metrů
  • Jedno beznohé lano - 15 stop

Bitva o první místo mezi Fraserem a Adlerem ukradla show během této události. Kwant dokázal skórovat a čtvrté místo, besting Noah Ohlsen, s oficiálním časem 13:39.95.

Událost devět - Happy Star

Čtyři kola:

200 až 300 metrů dlouhý běh do kopce

5-7-9-11 opakování:

• Burpee
  • Thruster - 135-145-155-165 liber

Zdálo se, že to pro Kwanta bylo otočení, kde opravdu zvýšil teplotu. On zaznamenal a druhé místo uzavřít Den dva, ztrácí jen na Frasera o 15 sekund.