Bjorgvin Gudmundsson, Jacqueline Dahlstrom a Team JST vyhrávají mistrovství CrossFit v Reykjavíku

3570
Michael Shaw

Reykjavický šampionát CrossFit se o víkendu konal a na vrcholu se objevila některá velká jména. Z mužské strany zvítězil Bjorgvin Karl Gudmundsson, ale už si vyrazil lístek na CrossFit Games 2019, když soutěžil na Open, takže pozvánku na hry obdržel druhý místo Hinrik Ingi Oskarsson.

Na straně žen si vítězství odnesla norská atletka Jacqueline Dahlstromová, i když si podobně jako Gudmundssonová již získala své místo ve hrách, takže Hanna Karlsson, která skončila na pátém místě, dostala oficiální pozvánku na hry. Team JST také vyhrál The Reykjavik CrossFit Championship.

[CrossFit oznamuje 20 nejlepších mužů a žen na Open 2019]

Reykjavík CrossFit Championship byl jedním ze 16 CrossFit Sanctionals a představoval 10 bodovaných akcí pro jednotlivé muže a ženy a 11 bodovaných akcí pro týmy.

Tým JST získal své místo v CrossFit Games 2019 působivým představením o víkendu vedeným legendou CrossFit Samanthou Briggsovou.

Jen v letošním roce Briggs vyhrála Dubajský CrossFit Championship a Australia CrossFit Championship Sanctionals jako individuální sportovec a nyní může přidat další vítězství s Team JST. Na druhém místě skončil Invictus Boston, následovaný švédským superheroprojektem na třetím.

Poslední den zvítězila Jacqueline Dahlstromová, která vyhrála Reykjavik CrossFit Championship. Dahlstrom dokázal předstihnout mladou nadějnou Haley Adamsovou, která letěla vysoko po působivém představení druhého dne. Do posledního dne si Adams udržel náskok, ale norský Dahlstrom se hluboce prohrabal a porazil Adamse o první místo na stupních vítězů. Adams skončil na druhém místě a Anna Fragkou získala třetí. Nejlepší čtyři finalistky jednotlivých žen si dříve získaly body na CrossFit Games 2019, takže páté místo Hanna Karlsson ze Švédska byla letos v létě odměněna vstupenkou.

Bjorgvin Karl Gudmundsson vyhrál mužskou soutěž ve své domovské zemi. Gudmundsson již byl korunován na islandského národního šampiona, takže si právem získal své místo na hrách, ale výhra v rodném městě musela být stejně sladká. Gudmundsson loni skončil na hrách na pátém místě a je pětinásobným závodníkem CrossFit Games.

Druhé místo obsadil Hinrik Ingi Oskarsson a třetí místo si vysloužil Will Mooarad.

Vzhledem k tomu, že nadále vítr procházíme všemi sankcemi, budou hry CrossFit Games v Madisonu ve Wisconsinu letos v létě zde dříve než kdy jindy.

Hlavní obrázek ze stránky Instagramu @reykjavikcrossfitchampion.