Nejlepší 3 představení „Moving Day“ v historii her CrossFit

953
Jeffry Parrish

Jednou z mála, ne-li jedinou věcí, kterou mají CrossFit a golf společné, je „Moving Day.„S typickým čtyřdenním formátem soutěže, který vyvrcholil v neděli, nazývají PGA turnaje i CrossFit Games sobotu„ Moving Day “.„Je to, když soutěžící silně tlačí na žebříčku v naději, že si zajistí místo nahoře v závěrečném kole - nebo v tréninku, v případě CrossFitu.

Soutěžící považují sobotu - předposlední soutěžní den - za svou šanci posunout se v žebříčku nahoru a připravit se na nedělní závěrečný tlak. Zatímco některým se daří postupovat v žebříčku nahoru, sobota je také dnem, kdy lze odhalit slabosti, tlak konkurence se může ukázat jako nepřekonatelný a dokonce i fanouškovští favorité mohou ztratit postavení. Díky nepředvídatelnosti toho všeho jsou Moving Days tak vzrušující.

Snažil jsem se vzpomenout, když jsem poprvé slyšel tento termín v CrossFitu, a podle hostitele studia Seana Woodlanda „to mohlo být něco, co si lidé ve vysílacím kamionu přenesli z golfu.„Bez ohledu na svůj původ v CrossFitu byl Moving Day vždy mým nejoblíbenějším dnem ve hrách.

Sezóna 2020 CrossFit Games byla něco jiného než typického. Víme, že 1. den finále Reebok CrossFit Games 2020, které se bude konat na ranči v Aromas, bude zahrnovat události roku 2007 „a pak některé“, ale zbytek týdne je stále velmi neznámý a nepoznatelný.

Zatímco čekáme, až zjistíme, zda v roce 2020 budeme mít Moving Day, podívejme se zpět na některá z nejlepších vystoupení Moving Day v historii her.

Rich Froning, 2014: Event 10, Push Pull

Zatímco Rich Froning v té době oficiálně neoznámil svůj odchod z individuální soutěže, zvěsti se vířily a nepochybně zvyšovaly tlak, aby jeho rekord zůstal nedotčen. Když se Froning účastnil posledního závodu svého posledního Moving Day jako individuální závodník, ocitl se na pátém místě, 13 bodů za nováčkem na prvním místě, Mat Fraser.

[Související: Bohaté fronty na změny her CrossFit a jak dlouho bude soutěžit]

Událost 10, Push Pull, byla jeho šancí posunout se v žebříčku nahoru a dostat se zpět do nedělního stupně vítězů. Nejen, že se jedná o jeden z nejzajímavějších umístění na tenisovém stadionu, Froningovo druhé místo v soutěži - necelé dvě sekundy za vítězem akce Joshem Bridgesem - stačilo na to, aby se dostal na první místo celkově do neděle, kde vyhrál každou událost. To mu pomohlo získat jeho čtvrtý a poslední šampionát jako jednotlivec.

Tia-Claire Toomey, 2015: Event 10, Triangle Couplet

V té době byl 2. den 2015 Reebok CrossFit Games obecně považován za nejtěžší jednodenní soutěžní sportovec CrossFit, kterému byl v historii tohoto sportu vystaven. Ať už se jednalo o program „Hero Friday“ nebo o trestající kalifornské vedro, mnoho z nejlepších uchazečů se snažilo vzpamatovat z tak vyčerpávajícího dne soutěže, což vedlo k masivním otřesům v žebříčku.

Rookie Tia-Claire Toomey vstoupila do Moving Day s 248 body na 13. místě - 92 bodů ze stupně vítězů - a mimo radar většiny lidí. Její atletické zázemí jí umožnilo snadno zvládnout první dvě události dne, skončila na 3. a 4. místě ve sprintovém kurzu 1 a 2, a co je nejdůležitější, zaznamenala více bodů než všech 12 sportovců, kteří přišli do 3. dne před ní.

Po krátkém odpoledním klopýtnutí přišel Toomey do poslední události dne, The Triangle Couplet, na 7. místě a soutěžil v rozjížďce 3 ze 4.

Šampiónka pro obhajobu žen, Camille Leblanc-Bazinet, již stanovila bleskově rychlý čas pod 5, aby zvítězila v rozjížďce 2, ale konzistentní výkon Toomey stačil na to, aby zvítězila a dokončila událost 10 na 6. místě před 5 6 žen před ní na žebříčku přichází do akce.

Uzavřela svůj Moving Day na 4. místě a v neděli pokračovala ve stoupání po žebříčku a nakonec obsadila druhé místo na 2015 Reebok CrossFit Games a Rookie of the Year Award.

[Související: Jak sledovat finále CrossFit Games 2020]

Patrick Vellner, 2018: Událost 9, CHAOS

[CEO CrossFitu Eric Roza prvních 100 dní.]

Patrick Vellner zahájil pátrání po stupních vítězů na hrách Reebok CrossFit Games v roce 2018 zhroucením kola, 35. místem v Eventu 1 a pouhými 10 body na hrací ploše. Navzdory zahájení Dne 2 masivním poklesem v Události 5, Vellner dokončil akci na čtvrtém místě, než byl převezen do nemocnice na nějaké zobrazování.

Vellner, který byl očištěn v soutěži, přišel do Moving Day celkově na třetím místě, ale po neuspokojivém startu do dne, s 21. místem v Eventu 8, se opět ocitl mezi prvními třemi.

Událost 9 však dala Vellnerovi šanci zazářit ve skutečném testu neznámého a nepoznatelného. Vellner vyhrál událost spolu se 100 body a byl opět zpět v zápase. Pokračoval v dokončení posledních dvou událostí Moving Day na 5. a 10. místě, což mu stačilo na to, aby předstihl Lukáše Hogberga a celkově tak obsadil druhé místo do neděle. Vellner se dokázal udržet na tomto místě až do neděle, což vedlo k jeho nejlepším výsledkům na hrách jako 2. nejvhodnějšímu muži na Zemi v roce 2018.

Zmeškal jsem některý z vašich oblíbených okamžiků Moving Day? Existují nějaké další podobnosti mezi CrossFitem a golfem? Napište mi řádek do komentářů níže.

Doporučený obrázek: CrossFit na YouTube

Poznámka redakce: Tento článek je op-ed. Názory vyjádřené zde a ve videu jsou autorovy názory a nemusí nutně odrážet názory BarBend. Nároky, tvrzení, názory a citace pocházejí výhradně od autora.