Sara Sigmundsdottir a Mat Fraser oficiálně vyhráli CrossFit Open 2017

1987
Joseph Hudson

Po pěti týdnech a pěti vyčerpávajících cvičeních, které tlačí hranice, Sara Sigmundsdottir Mat Fraser byli vyhlášeni jako vítězové CrossFit Open 2017.

Sigmundsdottirovo vítězství bylo těsně vyhráno. Na prvním místě skončila s 34 body, následovaná Kari Pearce na druhém místě s 38 body, Camille LeBlanc-Bazinet na třetím s 39 body, Jamie Greene na čtvrtém s 91 body a Cassidy Lance-McWherter na pátém se 117 body.

Předchozí šampionky Reebok CrossFit® Games Annie Thorisdottirová skončila na sedmém místě se 127 body, Katrin Davidsdottirová na desátém místě s 157 body a Samantha Briggsová na dvanáctém místě s 184 body.

Na straně mužů si první místo vybojoval mnohem širší náskok. Mistr CrossFit Games 2016 Mat Fraser zvítězil se 40 body, zatímco na druhém místě skončil Noah Olsen se 118 body. Poté se na třetím místě umístil Alex Vigneault se 139 body, Karl Gudmundsson s 222 body a Anthony Davis na pátém místě s 250 body.

Čtyřnásobný mistr her Rich Froning přistál na jedenáctém s 381 body (remizoval s Patrickem Vellnerem) a mistr her v roce 2015 Ben Smith se umístil na 41. místě se 730 body.

První kvalifikační fáze Reebok CrossFit® Games, účelem CrossFit Open je najít nejvhodnější sportovce v každém regionu, aby je bylo možné poslat na Regionals. Existuje dohromady sedmnáct regionů: dvanáct je v Severní Americe a zbytek jsou v podstatě ostatní kontinenty světa (Latinská Amerika, Evropa, Asie, Afrika a Austrálie).

CrossFit Open je také skvělou příležitostí pro každého sportovce na jakékoli úrovni účastnit se stejných tréninků, jaké dělají tisíce dalších fanoušků CrossFit po celé planetě. Co se týká aspektu sdílené komunity CrossFitu, Open může být nejzákladnější událostí celého sportu - může se ho zúčastnit kdokoli v kterékoli pobočce kdekoli a o stejné tréninky (nebo jejich škálované verze) se pokouší všichni jim.

Vrcholoví sportovci z každého ze sedmnácti regionů budou pokračovat v soutěži na jednom z osmi regionálních akcí, které se budou konat během tří víkendů od 19. května do 4. června. První víkend, 19. – 21. Května, se budou konat regionální akce v Albany v New Yorku a San Antoniu v Texasu. Pro teenagery a sportovce Masters se jejich kvalifikace bude konat online po dobu čtyř dnů.

Ohlédnutí za 2017 CrossFit Open

Byla to jedna z nejnáročnějších soutěží, jaké jsme kdy viděli, a doslova stovky tisíc lidí soutěžily po celém světě a vytvořily jeden gigantický, zpocený, pulzující organismus. To nemůžeme definitivně dokázat, ale jsme si docela jistí, že Open spojil více lidí dohromady, aby dělali stejné tréninky se stejnými cíli než jakékoli jiné úsilí v historii. Přinejmenším žádný větší počet lidí nikdy tolik nenadával na Davea Castra.

Zde jsou tři z našich oblíbených okamžiků.

Když tento 18letý skončil 17.3 rychlejší než Rich Froning.