Ruští vzpěrači, kteří byli vyloučeni z olympijských her v Riu, soutěží v poháru „Geraklion“

2676
Thomas Jones

29. července se Mezinárodní federace vzpírání (IWF), řídící orgán olympijského vzpírání, rozhodla zakázat Ruské federaci vzpírání účast sportovců a technických funkcionářů na olympijských hrách v Riu 2016.

Na základě tohoto rozhodnutí uspořádala Ruská federace vzpírání Grand Prix „Geraklion“ na předměstí Moskvy. Nejlepší 3 atleti na základě Sinclaira vyhráli peněžní ceny:

1. místo: 100 000 RUB (~ 1550 USD)
2. místo: 70 000 RUB (~ 1 085 USD)
3. místo: 40 000 RUB (~ 620 USD)

I když od tohoto psaní nebyly zveřejněny žádné oficiální výsledky online, ruská Fit League zveřejnila video (vložené níže) s více než 2 hodinami soutěže. Fit League je soutěž ve stylu fitness, která zahrnuje mnoho tělocvičen a CrossFit míst v Moskvě, včetně týmu Baza týmu Dimitriho Klokova.

• Alexey Yufkin

Po sledování videa jsou neoficiální výsledky, které jsem uvedl v tabulce, následující:

Za zmínku stojí:

• Alexey Yufkin byl představen, ale nikdy nešlápl na platformu ve videu. Buď to bylo slavnostní, nebo se něco stalo v rozcvičce a on nebyl schopen soutěžit.
  • Tělesná závaží se nikdy nezobrazovala na obrazovce a předpokládá se, že všichni byli ve váhové třídě, ve které by byli na významné soutěži (například na olympiádě) - zdá se však, že několik zvedáků mohlo mít nadváhu o několik kilogramů a neobtěžovalo se řezat před zvedáním.

Na základě výsledků zasedání 63 KG na olympijských hrách v roce 2016 by Turieva získala celkem 249 KG stříbrnou medaili za čínským Deng Wei, pokud by všechno zůstalo stejné.

Celková částka 248 kg Romanovy by pravděpodobně byla mimo rozsah medailí v Riu, zatímco Kashirina 323 kg by pravděpodobně uzamkla zlatou medaili. Předpokládám, že žádný z těchto sportovců skutečně nezvedl to nejlepší ze svých schopností kvůli emočnímu poplatku za zákaz vstupu na olympijské hry. (Jen můj předpoklad.)

Na straně mužů se všichni rozumně zvedli. Celkový součet Maligov 405 kg a Naniev 419 kg by získal medaile na mistrovství světa 2015 v kategoriích 94 kg a 105 kg.

Na této akci nápadně chyběli Oleg Chen (69KG) a David Benzhanyan (105KG). 1. srpna podali společný dopis Ruské federaci, v němž uvedli, že budou připraveni letět do Ria, aby reprezentovali svou zemi, pokud bude jejich odvolání vyhověno.