8. den rekapitulace mistrovství světa IWF 2019

1571
Oliver Chandler

Osmý den soutěže na mistrovství světa ve vzpírání IWF se dnes večer konal v thajské Pattayi. Ve váhové kategorii žen do 81 kg přidala Jenny Arthur k celkové výhře týmu USA další dvě medaile.

Celkový medailový součet týmu USA nyní sedí na 8 medailích, což zahrnuje mistrovství světa Kate Nye v kategorii žen do 71 kg. Pro tým USA to byl nejlepší ženský výkon, protože na mistrovství světa v roce 1991 získali 8 medailí.

Ženy, celkové medaile 81 kg:

1. Zlato - Leidy Solis (COL) 247 KG
  2. Stříbro - Lidia Valentin (ESP) 246 KG
  3. Bronz - Jenny Arthur (USA) 245 KG

Soutěž žen do 81 kg začala silně předtím, než se na platformu dostala dokonce skupina sportovců A. V kontextu, všechny medaile za vytržení získaly ženy, které soutěžily v relaci B. Zlatou medaili úlovek 111 kg dokončil Jieun Lee z Jižní Koreje.

V relaci A byla Arthur úspěšná na dva ze svých tří pokusů a skončila s 106 kg. Španělka Lidia Valentinová, mistr světa 2017 a 2018 v této kategorii, byla úspěšná se 108 kg a běloruská Darya Naumava zvedla 109 kg. Venezuelská Dayana Chirinos a Kolumbijská Leidy Solis si v soutěži připsaly 105 kg a 106 kg.

V čistém a blbec Valentin úspěšně zvedla všechny tři své pokusy a skončila s 134 kg. Její úspěšný třetí pokus o 134 kg ji umístil na první místo. Arthur zmeškal svůj první pokus s váhou 132 kg kvůli tlaku pravého lokte. Trenéři týmu USA se pokusili napadnout rozhodnutí rozhodčích, ale neúspěšně. Poté zvýšila svůj druhý pokus na 134 kg a bez námahy to zvládla. Za její třetí Arthur vydělal 139 kg, aby ji umístil na druhé místo celkově se třemi atlety.

Naumava měla dvě příležitosti překonat Artura se svými 138 kg v čistém a blbec. Na oba pokusy však byla neúspěšná a Arthur si zajistil minimální pozici čtvrtého místa. V tu chvíli byla na řadě Aracelis, potřebovala 139 kg, aby překonala Artura, ale nedokázala to ani udělat. Missky Naumava a Aracelis uzamkly Artura na stupních vítězů.

Poslední výtah večera držel kolumbijský Solis. Prohloubila se a absolvovala úspěšnou 142 kg čistou a škubací, aby ji zajistila svým druhým mistrovstvím světa a překonala v tomto procesu Valentina i Artura.

Muži, celkem 102 kg, medailisté:

1. Zlato - Yauheni Tsikhantsou (BLR) 398KG
  2. Stříbro - Yunseong Jin (KOR) 397 KG
  3. Bronz - Reza Dehdar (IRI) 245KG

Medaile byly uděleny také ve váhové kategorii mužů do 102 kg, kde 21letý Yauheni Tsikhantsou z Běloruska vyhrál svůj první světový šampionát a vylepšil tak své čtvrté místo na loňském závodě. Skončil s celkem 398 kg.

Celkové stříbro putovalo do jihokorejského Yunseong Jin. Bronzovou medaili získal Írán Reza Dehdar, který skončil s největším Clean & Jerk relace s 219KG. Pokračoval, aby dal publiku poslední atletický displej se zpětným otočením na platformě.

Tým USA pokračuje ve své soutěži zítra, ve čtvrtek 26. září, s mistrem Panamerických her 2019 Wesem Kittsem v 2:25 ráno (CST) v relaci 109 KG B.

Hlavní obrázek ze stránky @one_kilo_Instagram.