2363
Jeffry Parrish

Pokud jste si mysleli, že je těžké v neděli večer sledovat Ženské olympijské zkoušky a sledovat, kdo byl v týmu a kdo ne, vaše práce ještě není hotová: Stále máme muže, s nimiž se vypořádat. Dovolte mi, abych vás provedl procesem, který rozhodne, kteří muži (pokud vůbec) budou letos v létě reprezentovat USA ve vzpírání na olympijských hrách.

Co se stalo před Salt Lake City?

Na základě umístění na 27. místě jako tým v bodovaných bodech mezi mistrovstvími světa 2014 a 2015 Amerika nezískala na olympijských hrách žádná olympijská místa pro muže. 6 měsíců po mistrovství světa 2015 však Mezinárodní federace vzpírání (IWF) neoznámila své konečné kroky týkající se více než 20 nepříznivých analytických nálezů z více než 200 testů na drogy, které byly provedeny. Když je sportovec testován na přítomnost drog, byly pro analýzu odebrány dva vzorky moči (A & B). Více než 20 vzorků A se vrátilo jako pozitivní na zakázanou látku. Sportovec měl právo protestovat a nechat otestovat vzorek B, aby očistil své jméno nebo ověřil výsledek.

Když sportovec selže v testu na přítomnost drog, ztratí výsledky a jeho země přijde o týmové body. Jako příklad, Kendrick Farris se umístil na 16. místěpo mistrovství světa 2015 však před ním skončilo 5 sportovců, kteří měli na svém vzorku A pozitivní test. Pokud by těmto 5 sportovcům byly odstraněny výsledky, Farris by se poté posunul na 11. místo místo a USA by získaly dalších 5 bodů. Země těchto sportovců by ztratily své body a celkové pořadí se může změnit. Když IWF oznámí své konečné rozhodnutí, je možné, že USA a další země získají olympijská místa.

V lednu letošního roku zveřejnila USAW své výběrové řízení na olympijské hry 2016. Vzhledem k tomu, že muži nezískali žádná místa, výběrové řízení se čekalo jako obrovský hypotetický příběh - „Pokud se to stane, USAW to udělají,“ atd. A tak dále. Potřebujete vědět, že existují 3 cesty, které může americký atlet mužského pohlaví potenciálně použít ke splnění kritérií pro jejich zařazení do olympijského týmu na základě toho, co se stane s potenciálními olympijskými místy:

CESTA 1: JEDNOTLIVÉ BODY

(Jednotlivé body zaznamenané na mistrovství světa 2014 a 2015.)

Prvních 25 finišerů získává body do žebříčku svých týmů na deeskalační stupnici (1. místo získává 28 bodů, 25. místo získává 1 bod).

CESTA 2: SCHOPNOST MEDAILE

Metodika hodnocení je založena na schopnost medaile (tj.E. místo 3. nebo vyšší). Celková hodnota každého sportovce byla hodnocena jako procento z pětiletého průměru 3. místa. Události v kvalifikačním období zahrnovaly:

• Mistrovství světa 2015
  • 2015 American Open
  • Olympijské kvalifikační zasedání konané na juniorských národních mistrovstvích 2016
  • Seniorské národní mistrovství 2016

Toto pořadí se liší od žebříčku Panamerického týmu 2016 - který hodnotí sportovce podle jejich schopnosti bodovat. Jedná se pouze o schopnost medaile, na základě srovnání s průměrem na třetím místě. Níže uvedený graf ukazuje 6 nejlepších amerických mužů na základě Ability to Medal s součty z kvalifikačního období.

CESTA 3: KONTINENTÁLNÍ KVALIFIKACE

V době psaní tohoto článku převažuje způsob, jakým USA Weightlifting (USAW) obdrží 1 olympijský spot, na Pan Ams, a to umístěním do top 7 týmů, které ještě nemají olympijský spot. V Panamerické federaci vzpírání (PAWF) jsou Brazílie a Kolumbie jediné země, které již mají olympijská místa. Soutěží brazilští a kolumbijští sportovci, ale jejich body se nezapočítají.

Například na Pan Am Games 2015 byl brazilský Fernando Reis šampiónem na 105 + KG s celkovým počtem 427 KG. Minulý víkend dosáhl Caine Wilkes celkem 404 kg, a pokud by v soutěži skončili na 1. a 2. místě, Wilkes by získal 1. místo za celkové 2. místo.

Nebude to snadný úkol, protože mnoho zemí, které jsou tradičně dominantní v mezinárodním vzpírání, usiluje také o 1 olympijský spot. Patří sem Ekvádor, Kanada, Kuba, Mexiko a Venezuela. Pokud USA vydělají jedno olympijské místo prostřednictvím kontinentální kvalifikace, dostane se sportovec, který pro tým USA získá nejvíce týmových bodů. Tým, který se příští měsíc chystá do Kolumbie, zahrnuje:

Fotografie zveřejněná USA Weightlifting (@usa_weightlifting) dne

Na papíře by favority pro maximalizaci týmových bodů byli Farris a Vardanian, kteří získali zlaté a stříbrné medaile na Pan Am Games 2015. Bez znalosti startovní listiny všech zemí se však dá říci, že se může stát cokoli, a všech 8 mužů bude muset provést výtahy, aby si zajistilo jedno olympijské místo pro U.S.

Co když IWF udělí olympijská místa USA PŘED Mistrovstvími v Pan Am?

Očekává se, že IWF oznámí jakékoli změny v pořadí týmů na základě konečných výsledků testů na drogy do 20. června, což je konec všech kontinentálních kvalifikačních akcí. Na základě předběžných zpráv o testování na drogy IWF se očekává, že Japonsko bude jedinou zemí, která skočí z bez olympijských míst na tři během mistrovství světa a USA by získaly nejvíce týmových bodů ze všech zemí bez olympijských skvrny.

Dalším upozorněním je, že Rumunsko získalo 3 olympijská místa, avšak kvůli opakovaným porušením dopingu byla potrestána za jedno místo. IWF oznámila, že toto rumunské místo bude uděleno další nejlépe hodnocené zemi, kterou by měly být USA. I když je to nepravděpodobné, je také možné, že by mohly být oznámeny pozitivnější testy na drogy a USA by se mohly posunout tak vysoko, aby získaly 3 olympijská místa z mistrovství světa. Tým USA, který vydělává více než 3 olympijská místa, je na základě aktuálního umístění výrazně nepravděpodobný.

Fotografie zveřejněná Wesem Kittsem (@ weskitts22) dne

Předpokládám také, že pokud tým USA obdrží olympijská místa před mistrovstvím Pan Am, byl by nezpůsobilý získat v soutěži ještě jedno místo. Podle mých pozorování však s IWF není nic definitivního, dokud se to nestane, takže bychom museli počkat a uvidíme.

Pokud tým USA obdrží body před Pan Ams, kdo jsou olympionici?

Fotografie, kterou poslal Alex Younghwan Lee (@alee_weightlifting) na

Pokud by se tento scénář odehrál, rozhodlo by se o mužském týmu stejně jako o ženském. První místo by bylo uděleno Caine Wilkes, protože získal nejvíce týmových bodů na mistrovství světa 2014 a 2015. Pokud je zajištěn 2. nebo 3. bod, budou uděleny na základě Ability to Medal. Na základě součtů z kvalifikačního období jsou to sportovci Kendrick Farris a Alex Lee.

V bláznivém scénáři, kdy USAW obdržela více než 3 olympijská místa, by to byla cestovní mapa:

Místa cesty 1 by měla přednost a byla by vyplněna jako první, následovaná místy cesty 2.

Co když IWF Awards USA olympijské skvrny po Pan Ams?

Je teoreticky možné, že tým USA může získat 1 místo na mistrovství Pan Am a také mu bude přiděleno další místo. Pokud k tomu dojde, bude olympijská skvrna z Pan Ams udělena sportovci prostřednictvím PATH 3 (který získal nejvíce týmových bodů). Další místa budou udělena na základě výše uvedené distribuční tabulky.

Jaký je nejpravděpodobnější scénář?

Nejpravděpodobnějším scénářem je, že tým USA vydělá 1 olympijský bod a ten přijde prostřednictvím PATH 3, kontinentální kvalifikace na panamerických šampionátech. Čekáním na co nejbližší olympiádu může IWF přerozdělit jakékoli nevyužité olympijské skvrny, aby maximalizoval počet zemí, které jsou zastoupeny ve vzpírání. Hodně štěstí mužům a ženám, kteří jedou do Kolumbie reprezentovat tým USA.

Oprava: Článek byl upraven tak, aby objasnil, že v roce 2016 se nadcházející soutěž nazývá Panamerické mistrovství, nikoli Panamerické hry.