Výsledky Arnolda Strongmana USA 2020

3004
Abner Newton

Za účasti stovek fanoušků a celebrit, včetně Arnolda Schwarzeneggera a kalifornského slunce, se před Arnold Strongman USA objevilo 13 sportovců z celého světa, kteří doufali, že získají poslední kvalifikační místa pro Arnold Strongman Classic 2020.

Než se prach usadil, kouř se vyčistil a veškerá váha se zvedla, trvalo několik minut, než se zjistilo, kdo je vítězem. Na konci jedné z nejdramatičtějších událostí nedávné strongmanské paměti obhájil Martins Licis svůj titul Arnold Strongman USA a přejde na Arnold Strongman Classic.

Vítěz - Martins Licis

Jak bylo dokumentováno, Licis a Brian Shaw museli vyhrát, aby se kvalifikovali do ASC. Maxime Boudreault však vypadal, že do obou svých plánů vloží klíč, když vyhrál první tři soutěže v dominanci módy. Konzistence a být spojkou bylo to, co pro Licise zvítězilo. Ve dvou závodech skončil druhý nebo remizoval na druhém místě a vyhrál Bag Carry tím, že nesl všechny tři tašky a za 28 sekund je umístil přes 52palcový pruh.

2. místo - Brian Shaw

Jakýkoli jiný konkurent by byl poněkud potěšen, kdyby skončil druhý v sestavě této velikosti, ale pro Briana Shawa to bylo konečné zklamání. Protože se mu na této soutěži nepodařilo vyhrát, nebude Shaw na ASC poprvé za 11 let. Stálo ho pár okamžiků, kdy se potýkal. Mezi příklady patří snaha o další zástupce v Log Pressu a neúspěch v dokončení Bag Toss mohl být rozdíl.

3. místo - Maxime Boudreault

Zdálo se, že Boudreault vrhá do plánů všech lidí velkou ránu. Šokoval všechny účastníky vítězstvím v prvních třech událostech. Bohužel bojoval v mrtvém tahu o opakování, což je místo, kde ho dva nejlepší dokázali dohnat. V poslední události se mu nepodařilo zvednout pytel s pískem o hmotnosti 400 liber přes tyč, což ho stálo celkové vítězství.

Kvalifikační pozice řady bodů

Sportovci, kteří nevyhráli žádnou ze soutěží Arnold Strongman, dokázali nashromáždit body do systému Arnold Pro Strongman World Series. První dva konkurenti v tomto systému také získávají místa na scéně Arnold Strongman Classic. Soutěž v Santa Monice byla poslední událostí v plánu před velkou soutěží v Columbusu. Po této soutěži jsou nejlepšími dvěma muži Matjaz Belsak a Jerry Pritchett. Oba absolvují ASC, aby převzali obhájce titulu Hafthora Bjornssona.