Adela Garcia odstoupí z Olympie 2020 kvůli zranění

2701
Jeffry Parrish

Osminásobná šampionka Fitness Olympia Adela García měla podle plánu ukončit svůj odchod do důchodu a vrátit se k soutěži na Olympii 2020 v Orlandu na Floridě o víkendu 17. prosince až 20. prosince 2020. V letošní soutěži však již nebude.

Garcia mluvil s J.M. Manion na videu zveřejněném na kanálu NPC News Online na YouTube 1. prosince, což bylo vlastně její 49. narozeniny. Prozradila, že když se připravovala na soutěž, začala se potýkat s bolestmi bicepsové šlachy na pravé paži.

"Stalo se, že jsem začal cvičit doma, protože jsem neměl kam jít.". Tělocvičny byly zavřené, nebyla tam místnost na aerobik, ani fandění, kam bych mohl jít, a pak, když jsem konečně mohl jít, začal jsem tvrdě tlačit. Nyní je čas jít. Začal jsem mít problémy s mým šlachem, mým bicepsovým šlachem.“

Garcia dále řekla, že by dokázala zvítězit a soutěžit, ale přehodnotila to a nakonec se rozhodla, že nebude soutěžit.

"Nebudu se stydět, nebudu dělat hanbu ani IFBB (Pro League), ani nebudu dělat hanbu Olympii.".“

García dala najevo, že její tělo je připravené a že je ve formě. Fitness soutěže mají srovnávací kola a jevištní rutinu, které jsou hodnoceny. García je známá tím, že dělá výbušné kliky jako součást své rutiny, a měla pocit, že tyto pohyby nemůže dělat tak, jak by je měla dělat, pokud chce vyhrát.

"Existuje řada kliků, o kterých jsem známý a které dělám ve své rutině.". Pokud nemohu udělat ty kliky způsobem, který je lepší, než jsem je dělal já, nebudu šlápnout na tu scénu a dělat to na scéně Olympia.“

Manion uvedla, že bude budoucí video, na kterém bude Garcia pózovat, aby ukázala, jak se dívá na tento bod v přípravě.
Pokud by Garcia v soutěži zůstala, ukončila by sedmiletý důchod, aby se vrátila na pódium. Její poslední vystoupení bylo na olympiádě v roce 2013 v Las Vegas v Nevadě, kde získala svůj osmý a poslední titul na Olympii.
Garcia se stal jedním ze tří minulých šampionů soutěžících v letošní soutěži.

Čtyřnásobná vítězka Fitness Olympia Oksana Grishina také vyšla z důchodu, aby letos soutěžila v Orlandu. Současným a obhájcem titulu je Whitney Jones, která se pokouší vyhrát svůj třetí šampionát v řadě. Pokud by zvítězila, byla by čtvrtým sportovcem, který by vyhrál tři přímé tituly Fitness Olympia. Garcia, Grishina a Susan Curry jsou další tři.

Jako minulá vítězka Olympie má Garcia celoživotní kvalifikaci a může se vrátit do budoucích soutěží, pokud se rozhodne. Uvažuje o návratu na Olympii v roce 2021. Rovněž uvedla, že letos bude na Olympii jako velvyslankyně a bude podporovat ostatní soutěžící sportovce.

Doporučený obrázek: Instagram / msfitnesso