Rekapitulace turné po World's Strongest Man Arena 2019

3654
Vovich Geniusovich

Některá z největších jmen strongmana minulý víkend soutěžila na World's Strongest Man Arena Tour v anglické Manchester Arena. Finále se konalo v sobotu 7. září a již druhý rok po sobě si první místo odnesl Mateusz Kieliszkowski.

Kieliszkowski soutěžil s 12 nejlepšími světovými hráči, včetně známých jmen jako Tom Stoltman, Luke Stoltman a Robert Oberst, abychom jmenovali alespoň některé.

• Terry Hollands

Soutěž zahrnovala pět akcí, mezi něž patřil mrtvý zdvih nápravy 350 kg, činka 100 kg (ocel a kámen), procházka autem 450 kg, herkulovy sloupy a kamenná směs. Celý živý přenos z turné World's Strongest Man Arena Tour 2019 můžete sledovat na www.oficiální silák.com.

V první události začal Adam Bishop věci s třeskem, drtil sedm opakování s mrtvým tahem nápravy 350 kg, aby zachytil 12 bodů a skončil na prvním místě. Poté, co na loňské soutěži skončil na třetím místě, se na něj upíraly všechny oči.

Věci se však staly mnohem zajímavějšími, jak události pokračovaly, přičemž Kieliskowski dominoval v autě s bláznivou 10kou.0 sekundový sprint. To také překonalo předchozí světový rekord Laurence Shahlaie z 11:05 sekund, Giants Live potvrzeno.

A samozřejmě by to nebyla opravdová strongmanská soutěž bez brutálního zranění maskovaného silnou drťou. Michail Šivljakov si během mrtvého nápravy roztrhl podkolenní šlachu, ale i přes své zranění pokračoval v soutěži během posledních tří událostí.

Všechno přišlo na závěrečnou událost, aby se určil vítěz. Vstupující kameny, Iron Biby a Novikov byli na prvním místě. V tomto okamžiku nebyl Kieliskowski na druhém místě pozadu.

Kieliskowski skončil opět v čele tím, že dokončil událost 5 s 5 kameny v 21.15 sekund.