Oleksii Novikov zvítězil v Armanu v Jižní Americe Strongman!

1677
Abner Newton

Další kapitola světové série Arnold Strongman Pro byla napsána v brazilském Sao Paulu a byl to muž z Ukrajiny, který na konec umístil vykřičník. Oleksii Novikov vyhrál světový titul Arnold Amateur v roce 2018 a do svého trofejního případu nyní přidává jihoamerický profesionální titul Arnolda. Ještě důležitější je, že je nyní kvalifikován pro Arnold Strongman Classic 2020. Zde je rozpis toho, co se stalo v Jižní Americe.

Vítěz - Oleksii Novikov

Obrázek se svolením Brent Lalonde

Pro Novikova mu pomohlo brát každou událost po jedné. Začal tím, že se umístil na 4. místě v 600 kg Sled Pull. Za Reps by se umístil na druhém místě v Circus Dumbbell s 6. Skončil by opět na 2. místě v Yoke Carry i v Atlas Stones. V sobotu večer by se umístil na 4. místě v Deadlifts s 10 opakováními. To, že byl na všech událostech v rozporu, mu nakonec pomohlo zajistit dostatek bodů k vítězství.

2. - Mateusz Kieliszkowski

Kieliszkowski byl během tahání saní uprostřed batohu, ale v Circus Dumbbell Press se mu to líbilo. Ve skutečnosti vytvořil světový rekord zvednutím 120 kg činky pro 7 opakování. On také vyhrál Yoke Carry a Atlas Stones. Bohužel zlom v jeho brnění je u mrtvého tahu a to byla poslední událost. S hmotností 400 kg, která ho umístila na 7. místě, dokázal dokončit pouze jednoho opakování. To by umožnilo společnosti Novikov vzít celkovou výhru o jeden bod. Minulý víkend soutěžil na nejsilnějším muži v Evropě, takže události typu back-to-back si také mohly vybrat daň.

3. - Rauno Heinla

Estonský sportovec vyhrál Sled Pull, ale to by bylo jeho jediné vítězství. V Circus Dumbbell Press se umístil na 4. místě, na Yoke na 6. místě a na 3. místě v Atlas Stones. To, co ho postavilo na pódium, byl jeho výkon v Deadlift pro Reps, kde absolvoval 14 opakování s váhou 400 kg.