Hunter McIntyre a Rachel Schreiber zvítězili v akci 2021 HYROX Dallas

4003
Oliver Chandler

Fanoušci a sportovci soutěží HYROX očekávali návrat jejich sportu do soutěže. Jako většina sportů po celém světě, i pandemie COVID-19 způsobila zásadní narušení jejich sezónního plánu. Organizátoři mohli uspořádat své každoroční mistrovství světa v Německu v prosinci 2020 a HYROX Virtual Fitness Championships se konaly také v únoru 2021. Je to však nová sezóna a osobní soutěže, na které všichni čekali.

Jejich chuť k akci byla uspokojena 10. dubna 2021 v Dallasu, TX. Soutěž HYROX Dallas odstartovala sezónu 2021 a konkurenti nezklamali. Překážková závodní média poskytli fanouškům živé vysílání na svém kanálu YouTube. Nakonec to bylo Hunter McIntyre - celkový favorit - a smolař Rachel Schreiber, který odešel s vítězstvími ve svých divizích.

[Související: Spalujte tuky a zvyšte svou pracovní kapacitu kondicionováním těla]

2021 Výsledky HYROX Dallas

Soutěže HYROX střídají běhy na jeden kilometr s osmi fitness výzvami. Vítězem je sportovec, který dokončí celý trénink v nejrychlejším čase bez penalizace. Elitní konkurenti HYROX dokončí kurz asi za hodinu. Tato jedinečná událost zpochybňuje sílu, svalovou vytrvalost a sílu sportovce.

Cvičení pro tuto konkrétní soutěž je níže. Uvedené hmotnosti jsou pro ženy a pak pro muže v uvedeném pořadí.

• 100 metrů SkiErg na čas
  • 2 x 25 metrů sáňkařská zatlačte na čas (275 liber / 385 liber)
  • 2 x 25 metrové spřežení táhnout na čas (165 liber / 275 liber)
  • 80 metrů Burpee Broad Jump
  • Časový řádek 1 000 metrů
  • Farmářská přeprava 200 metrů (2 x 53 liber / 70 liber)
  • 100 metrů dlouhý pytel s pískem (45 liber / 66 liber)
  • 100 nástěnných koulí (14 liber / 20 liber)

Poznámka: Každému závodu předchází běh jednoho kilometru.

[Související: Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sestavit svůj první cvičební program]

Výsledky žen

Oblíbeným účastníkem této akce byla Lauren Weeks - mistr světa 2021 HYROX a virtuální šampion. V překvapivém obratu skončil Weeks na třetím místě.

Rachel Schreiber zvítězila v celkovém souboji o 84 sekund před finišerkou na druhém místě Rebeccou Hammondovou. Schreiberova první jízda skončila za tři minuty a 13 sekund, což byl silný start. Také obsadila první místo na prvních dvou akcích a čtyři z osmi, aby si zajistila vítězství.

Hammond zahájila svou soutěž s během tří minut a 11 sekund, ale dokončení SkiErg fáze soutěže se sedmým nejrychlejším časem ji dalo za sebou a šampion se nikdy neohlédl. Týdny zakončily první tři na stupních vítězů pro tuto soutěž.

První místo: Rachel Schreiber, 1:06:46

Druhé místo: Rebecca Hammond, 1:08:10

Třetí místo: Lauren Weeks, 1:09:14

Výsledky mužů

Zjevným favoritem, který se do soutěže dostal, byl Hunter McIntyre, který je současným mistrem světa. „Šerif“ ovládl soutěž a byl jediným sportovcem, který skončil za méně než jednu hodinu. Jeho nejdelší kilometr běžel čtyři minuty a tři sekundy. Také měl čistou zatáčku s nejrychlejším časem ze všech osmi událostí.

Na druhém místě skončil Američan David Magida, závodník v překážkové dráze, který je v soutěžích HYROX stále nový. Přišel téměř šest minut po McIntyre. Jeho první běh byl jeho nejrychlejší s časem tři minuty a pět sekund. Jeho nejlepší událostí dne byla sáňkařská jízda, kterou dokončil ve stejnou dobu jako jeho první jízda. Eric Hinman v této soutěži skončil na bronzové pozici.

První místo: Hunter McIntyre, 58:08

Druhé místo: David Magida, 1:03:44

Třetí místo: Eric Hinman, 1:06:11

Další událost HYROX se má podle plánu konat 22. května 2021 v texaském Austinu.

Doporučený obrázek: @hyroxamerica na Instagramu