Dillon Depiazza a Abraham Sanchez vyhrávají národní mistrovství NPC na invalidním vozíku 2021

2176
Michael Shaw

IFBB Professional League v posledních několika letech rozšiřuje své divize, aby povzbudila sportovce soutěžit na jejich pódiích. Jedním rostoucím oborem konkurence byla divize Invalidní vozíky. Sportovci, kteří jsou do toho zapojeni, každý rok posouvají svůj sport do nových výšin. V roce 2018 dosáhla tato divize největšího skoku, když dostala platformu na Olympii. Jediným šampionem, který získal tento titul, je Harold Kelley, který jej získal třikrát.

Nyní přicházejí noví amatéři a vydělávají si příležitost být známí jako profesionálové - z velké části díky Národnímu výboru pro postavu (NPC) a Národnímu šampionátu pro vozíčkáře. Vydání této soutěže v roce 2021 se konalo 13. března 2021 v Palm Beach na Floridě a byli korunováni dva noví profesionálové - Dillon Depiazza a Abraham Sanchez.

Divize v rámci divize

Sportovci, kteří soutěží na Invalidním vozíku, to dělají ve dvou děleních, neúplných a úplných. Neúplné znamená, že mícha sportovce nebyla úplně přerušena. Některé neurální okruhy mezi mozkem a tělem existují. Naopak úplná paraplegie znamená, že sportovec nemá žádné pocity ani pocity pod bodem zranění.

[Související: Co potřebujete vědět o tom, jak budovat svaly]

Soutěžící v každé sestavě sedí na invalidních vozících, které umožňují vidět celou horní část těla. Každý sportovec dokončuje pózy zepředu, ze stran a zezadu. Sportovci jsou poté porovnáni rozhodčími - a jsou posuzováni hlavně podle jejich hmotnosti zad a hrudníku, svalů paží, vývoje ramen a abs - pro určení vítěze.

Neúplné výsledky mužů

Abraham Sanchez se objevil v Palm Beach a domů se vrátí jako IFBB Pro. Sanchez zvítězil v soutěžích nováčků a lehkých válek, než získal ve stejné show celkový titul. Druhé místo obsadil Xavier Vazquez, který skončil také jako finalista v Novice show. První tři zakončil Matthew Westerfield.

Kompletní výsledky mužů

V úplné divizi byli dva konkurenti. Celkový titul a profesionální kvalifikaci získal Dillon Depiazza. Druhým místem byl Tim Caldwell. Caldwell opustil tuto soutěž vítězně, protože byl neotevřeným vítězem třídy nad 40 let.

Pánská postava

V divizi Postavy mužů byla pouze jedna skupina se dvěma sportovci. Xavier Vazquez přešel do této divize a odchází s vítězstvím. Westerfield byl na druhém místě.

[Související: Jak získat svaly - průvodce stravováním pro mši]

Střední váha

V neúplné divizi střední váhy byl jeden závodník. Rory Koonce ml. byl prohlášen za vítěze, protože byl bez odporu.

Ženská divize

Pro tuto soutěž byla naplánována ženská divize, kdy se vítězka připojila k Jen Pasky Jaquin jako druhá ženská profesionálka na invalidním vozíku. Soutěž však byla zrušena, protože se neobjevili žádní sportovci.

Nyní, když jsou Sanchez a Depiazza způsobilí účastnit se profesionálních soutěží, mohou okamžitě začít soutěžit o kvalifikační místo na jevišti Olympia v roce 2021, které se uskuteční v říjnu v Orlandu na Floridě.

Doporučený obrázek: @wheelchairbodybuilding na Instagramu