Nejnovější zprávy Martins Licis vyhrává 2019 nejsilnějšího muže na světě

1977
Milo Logan

Po jedné z nejzajímavějších soutěží v historii, máme nového nejsilnějšího muže na světě: Martins Licis ze Spojených států. Svým vítězstvím se Licis stal jedním z mála silných hráčů, kteří zvítězili v soutěži během prvního vystoupení na pódiu.

Od samého začátku soutěžící odolávali teplu a vlhkosti v Bradentonu na Floridě sérií náročných kvalifikačních testů. Dav zacházel s jednou z nejtvrdších a nejpředvídatelnějších bitev, jaké sport kdy viděl. A nakonec to byl 28letý Licis, který stál na stupních vítězů a vylepšil si své 4. místo za sebou z let 2017 a 2018. Licis skončil letos na Arnold Strongman Classic na druhém místě.

Mateusz Kieliszkowski (Polsko) skončil celkově na druhém místě a Hafthor Bjornsson (Island) skončil na třetím místě.

Níže jsme zveřejnili úplná umístění.

Je pozoruhodné, že šampion WSM 2018 Hafthor Bjornsson roztrhl plantární fascii v den 1 soutěže během akce Super Yoke & Farmer's Walk Medley, kde jednal přímo s americkým konkurentem Robem Kearneym. V naději, že zopakuje své vítězství z roku 2018, Bjornsson pokračoval v soutěži a dostal se do finále, ale pozorovatelé naznačili, že zranění podle všeho zpomalilo úřadujícího šampiona. Po sérii vítězství na začátku roku vypadal Bjornsson téměř nezastavitelně a mnoho odborníků předpovídalo, že se bude snadným způsobem opakovat.

Mezi další pozoruhodná zranění patřily Achillovy slzy pro Laurence Shahlaei a Sigfuse Fossdala, bicepsová slza pro Roberta Obersta a prasklý triceps pro Konstantina Janashii.

I když se nikdy nedozvíme přesný stupeň, do jaké zranění ovlivnilo výsledek soutěže, je jasné, že jeho konkurence byla hluboká: směs mladých, hladových konkurentů a zkušených veteránů strongmanů přišla na Floridu připravená a podala skvělé výkony, aby mohla bojovat o titul.