4966
Oliver Chandler

Běloruský vzpěrač Andrei Armnau odešel v roce 2016 do důchodu po spoustě zranění, ale tvrdě trénuje, jak pokračuje ve svém sportu. Podívejte se na toto monstrózní dělené trhnutí, které vyrobil ze stojanu: 240 kilogramů nebo 529.1 libra.

Titulek se překládá zhruba takto: „Dnes večer, malý trhák 240 kilogramů.„Z kontextu vyplývá, že posledním olympijským rekordem v dnes již zaniklé váhové třídě Aramnau -105 kg bylo 237 kilogramů Ruslana Nurudinova na olympijských hrách v Riu.

Při psaní o Andrei Aramnau musíme vždy zmínit jednu věc: věděli jste, že se narodil se šestým prstem na jedné ze svých rukou? A musel nech toho aby bylo možné soutěžit ve vzpírání? Můžete si přečíst náš celý článek o šestém prstu Andreje Armnaua - ve věku 14 let mu bylo řečeno, že nemůže trénovat na mistrovství Evropy, pokud nemá odstraněný prst, který byl plně funkční. Důvod, který mu bylo řečeno, byl ten, že „kdybych měl čtyři ruce, bylo by pro mě jednodušší vyhrát, a to by bylo nefér.“

Prst se tedy uvolnil a mladý sportovec pokračoval ve získávání zlata na mistrovství světa ve vzpírání 2007 v Chiang Mai (jeho celkový počet byl 423 kilogramů) a příští rok v Pekingu získal zlato dvěma světovými rekordy: a 200 kilogramů a celkem 436 kilogramů.

On také vyhrál zlato na mistrovství Evropy 2010, ale nechal medaile zbavený kvůli porušení dopingu.

Aramnau odešel v roce 2016 do důchodu po několika úrazech, které zahrnovaly roztrhané čtyřkolky a herniované disky, ale vrátil se na pódium na loňských mistrovstvích světa ve vzpírání, kde se umístil 9th s celkem 392 kilogramy. Na toto vystoupení navázal v prosinci na katarském poháru celkem 401 kilogramů zlatou medailí.

Nejsme si jisti, co bude s mužem dál: loni řekl, že trénuje na evropské hry, což ne mít vzpírání, ale možná byl chybně přeložen a znamenalo to, že trénuje na mistrovství Evropy ve vzpírání. S takovým bláznem jsme si jisti, že o jeho příštím vystoupení budeme bez ohledu slyšet.

Doporučený obrázek prostřednictvím @ariamnovandrei na Instagramu.